Wednesday, July 13, 2011

RAKUMINERAALID

RAKUMINERAALIDE TERAAPIA ja
                 Antlitz-analüüs

Rakumineraalide teraapia põhineb looduslikel printsiipidel.

“Tarkus on teadmine, mida teha; voorus on teha seda, mida tead.”
(Hiina vanasõna)

Rakumineraalid aitavad saavutada tasakaalu molekulaarsel tasemel.

Tervenemine rakumineraalid abil põhineb arusaamal, et haigus võib olla ka keha rakkudes leiduvate teatud oluliste mineraalide tasakaalu puudumise tulemus. Need rakumineraalid, mis on tuntud ka kui mineraalsoolad, rakusoolad, mineraalsed koesoolad, on äärmiselt olulised iga keha koe ja raku korralikuks funktsioneerimiseks. Rakusoolade preparaatides kasutatakse 12 olulist mineraalide ühendit tasakaalutuse korrigeerimiseks. Ka nende tasakaalutus võib põhjustada haiguseid ja terviseprobleeme. Kuna neid on lihtne kasutada ja nad on täiesti ohutud, on rakumineraalid ideaalsed eneseabi vahendid igas kodus. Tähtis on hankida usaldusväärse tootja kvaliteetseid rakumineraale.


Dr. med. Wilhelm Heinrich Schüssler
(1821-1898) 
Biokeemiliste rakusoolade teraapia töötas välja meditsiinidoktor ja homöopaat W.H.Schüssler 19.sajandil. Saksamaal, Zwischenlanis sündinud Schüssler on tuntud biokeemia isana ja rakumineraalide valmistajana, kes pühendas oma elu teaduslikule tööle. Tema eeskujud olid homöopaatia isa Dr Samule Hahneman ja Hollandi professor Jacob Moleschott, rakuuurija  professor Rudolf Virchow ning teadlane Justus von Liebig.

Schüssler uskus, et tervis on keha loomulik seisund ja et keha võib ise ennast ravida algtasakaalu taastamise abil. Ta avastas, et haigused tulenesid 12 olulise mineraalse ühendi biokeemilise tasakaalu puudumise korral (kas vähesus või vale tasakaal). Ta arendas välja 12 abivahendit, mida ta nimetas sooladeks – pidades silmas ühendeid – mis võivad korrigeerida raku tasemel tekkinud tasakaalu puudumist ja väga edukalt ravida haiguseid. (Kui mineraalide defitsiit korvatakse või taastatakse nende õige suhe rakus, siis võib keha ravida ennast ise.)

Ravimine rakumineraalide abil põhineb arusaamal, et mineraalid on meie kehale asendamatud, reguleerides iga organi, koe ja raku metabolismi (ainevahetust). Toitainete omastamine ja regulatsioon sõltub iga rakumineraali täpsest suhtest. Kui need olulised mineraalid on õiges suhtes või kontsentratsioonis, on keha terve. Niipea kui nende suhe on häiritud, on rakkude normaalne funktsioneerimine rikutud ja tulemuseks on haigestumine.

Schüssler analüüsis inimese verd ja kudesid ja leidis, et kõige olulisemad mineraalid on kaltsium, kloor, fluor, raud, magneesium, fosfor, kaalium, räni, naatrium ja väävel. Need 12 looduslikult leiduvat rakusoola valmistatakse nende mineraalide kombinatsioonidest. Need mineraalid jäävad tuha sisse ka peale inimese tuhastamist. Praktikas  tähendas see seda, et Schüssler uuris tuhastatud surnute tuhka, mineraalainete koguseid ja erinevaid ühendeid. Talle sai muidugi tolleaja kolleegide poolt osaks pilkeid, kuna homöopaatia tekitas vastukäivaid arvamusi ja paranoiat.

Samas aga üha rohkem koges ta õnnestumist ning haigete paranemist samas kui teised ravimeetodid ei aidanud. Näiteks ravis ta terveks tuhat difteeriasse haigestunud last kui mingid muud meetodid ei aidanud. Arsti kolleegid imestasid, kuidas 12 rakumineraaliga võib ravida haigusi.

Viimase 25 aasta jooksul ravis Dr. Schüssler igal aastal 11000-12000 patsienti ainult biokeemia ja rakumineraalide abil.

Dr Schüssleri rakumineraalid ei ole päris homöopaatilised ained olgugi, et neid on homöopaatias kasutatava meetodi järgi potentseeritud D6 ja D12.

Saksa keeles kasutatakse sõna Funktionsmittel ehk funktsionaalsed (osalevad ja käivitavad) ained. Nad mõjutavad otseselt raku tegevust ja ainevahetust ning selle kaudu kogu keha tegevust.

Rakumineraalide teraapia taastab tervise kasutades nende mineraalide spetsiaalselt valmistatud doose, selleks et reguleerida kudedes leiduvate mineraalsoolade omistamist ja jaotamist. Mineraalide täpseteks vahekordadeks vedeldamise ja jahvatamise kaudu võivad need korrigeerida defitsiiti ja mineraali liigsuse ümberjaotamist. Nad läbivad raku seina, pääsedes otse mõjutama ka haiget rakku.

Näiteks, rakumineraal Nat mur (naatrium kloriid ehk lauasool) võib keha vedelikke ümber jaotada, ja kasutatakse vee tasakaalu korrigeerimiseks – kas liigse kuivuse või veepeetuse korral. Calc phos (kaltsium fosfaat) ja Calc fluor (kaltsium fluoriid) on rakumineraalid, mis võivad taastada nõrkade luude tervise. Ladinakeelseid nimetusi kasutatakse selleks, et eristada neid mineraali preparaate mittemeditsiinilistest ühenditest.

On tähtis tähele panna, et “Schuessleri rakumineraalid” ei ole ravimid, vaid homöopaatiliselt valmistatud mikrodoosid raku toiduks. Selline vorm tagab kiire ja kerge omastatavuse rakkude poolt ja loomuliku kehasüsteemide kiire tasakaalustumise.

Potents ehk mõjuvus


Kuigi rakusoolade teraapia ei ole sama mis homöopaatiline ravi, on need soolad valmistatud sarnaselt homöopaatiliste ravimitega. Raku mineraalsoolasid müüakse tavaliselt tugevusega 6X. See potents saadakse ühe osa mineraali ühendi segamisel üheksa osa piimasuhkruga – saadud segu peenestatakse väga põhjalikult. Üks osa sellest jahvatatud ainest segatakse jälle üheksa osa piimasuhkruga ja jahvatakse põhjalikult. Seda protsessi korratakse 6 korda 6X doosi saamiseks. Harvematel juhtudel on ka 12X doose, kus protsessi korratakse läbi 12 korda.

Koesoolade kasutamine on homöopaatia haru, mis ulatub “tõelise” homöopaatia ja toitumiseni. Vahendeid valmistatakse homöopaatiliselt, kuid kasutatakse väga madalaid potentse (tugevusi), see tähendab, et medikamendis sisaldub algupärane mõjuaine (see pole aga nii enamikes homöopaatilistes vahendites).

Praktiline kasutus


Need 12 rakumineraali on väga leebed ja täiesti ohutud koduseks kasutamiseks. Neid on ka kerge kasutada. Tuleb vaadelda ja teha kindlaks haigusega kaasnevad sümptomid ja valida 1 rakumineraal või rohkem, mida tarvitada. Tutvu isiklikult iga rakumineraaliga 12-st ja kindlate haigussümptomitega, mille jaoks on vastav soolapreparaat sobiv. Vastavalt Schüsslerile, erinevad rakumineraalide mittevastavused ehk disproportsioonid võivad anda väga erisuguseid sümptomeid. Paranemine leiab aset siis, kui keha varustatakse õige mineraalsoolaga ja tasakaal taastatakse. Tähtsad sümptomid sisaldavad valu tüüpi, kehaeritiste ning lima värvi ja konsistentsi, ja mitmeid teisi kirjeldatavaid haiguse ilminguid.

Annus


Alati tuleks jälgida toote pakendil toodud juhiseid.

Üks annus täiskasvanutele on tavaliselt, 1-4 rakumineraali tabletti, üle 3-aasta vanustele lastele 1-2 tabletti, alla 3-aasta vanustele 1 tablett ja üle 3-kuu vanustele imikutele ka 1 tablett.

Väikelastele võib lahjendada tabletid vähese veega. Kui soovitakse tugevamat mõju, võetakse tablette sagedamini. Üldreeglina võib rakumineraalide võtmist korrata iga poole tunni järel kohese kergenduse saamiseks, kui kaebus on akuutne (äge) või eriti problemaatiline. Kui vajalik, siis võib korrata ka iga 10 või 15 min järel. Kohe kui ägenemise staadium on möödunud, vähenda doosi võtmist kolmele korrale päevas niikaua kuni seisund on paranenud.

Krooniliste, kauakestnud või pikaleveninud vaevuste korral võtta 4 tabletti 3 korda päevas või nii nagu Antliz-analüüsi spetsialist soovitab. Võtmine lõpetatakse siis, kui vaevus on kadunud. Rakumineraalid on vahendid, mida EI peaks võtma mingi jätkuva probleemi korral. Kui vaevus vajab pikemaaegset doseerimise kordamist, lõpeta nende tarvitamine ja otsi selle probleemi võimalikku allikat oma dieedist või elustiilist. Rakumineraalid ei enneta haiguseid ja neid ei peaks kasutama toidulisanditena.

Probleemi kõrvaldamiseks võib tarvitada ühte rakumineraali või kombineerida 2-3 erinevat kokku. Mõnede seisukohtade alusel ka kuni 5 erinevat mineraali korraga lahjendatuna klaasitäie kuuma vee sisse klaaspudelis, mida võetakse päeva jooksul lonkshaaval korduvalt suhu, loksutatakse suus minut aega ja neelatakse alla.

Erinevaid mineraale võib võtta kas korraga samal ajal või päevas eri aegadel, näiteks, ühte enne hommikusööki, teist enne lõunat ja kolmandat enne õhtusööki jne.

Alternatiivse variandina võib kõige selgemini eristuvate sümptomite kohaselt vajalikku rakumineraali võtta esmalt kuurina ja teisi selle järel ükshaaval nii kaua, kuni on täielikult näha esimese mineraali mõju – kui sümptomid on kadunud.

Pikaajalise või tõsise haiguse järel on keha ammendunud rohkem kui ühest rakumineraalist, nii et erinevate mineraalide vajadus pole sugugi ebatavaline. Rohkem kui ühe rakumineraali võtmine ei ole kahjulik, kuna keha väljutab kõik üleliigse. Kõrvalmõjusid tavaliselt ei ilmne, kuid mõnikord võib olukord halveneda lühikeseks ajaks, mis näitabki, et rakusool hakkab mõju avaldama. Paranemist on näha tavaliselt juba paari esimese ravinädala jooksul. Kui sümptomid siiski püsivad, konsulteeri kvalifitseeritud nõustajaga või oma terapeudiga.

Kas sa teadsid? Kuigi ainult 5% meie rakkudest koosnevad anorgaaniliste mineraalide kombinatsioonidest, omavad nende väga väikesedki muutused kehas väga dramaatilist mõju meie tervisele.

Kui rohkem kui üks rakumineraal tundub olevat sobilik, vaheta igat vahendit ülal soovitatud doosidena.
Kui sümptomid muutuvad, võid sa leida, et algselt valitud vahend on sobimatu ja pole pikemal kasutamisel effektiivne. Sel puhul tuleb valida see sool, mis sobib paremini sel ajal ilmnenud sümptomitega.

Manustamine ja hoidmine


Optimaalse efekti saamiseks tuleb tabletid panna keele alla, kuna nad imenduvad paremini läbi limaskesta. Suus ei tohi olla midagi muud söödavat ega joodavat, ega midagi muud suukaudu manustatavat 15 min enne ja 15 min peale preparaadi võtmist. Kui tablette säilitatakse vastavas pakendis, tuleb jälgida, et see oleks kuiv, korralikult suletud, kuumuse ja tugevate aroomide eest kaitstud.

Rakumineraalid sobivad kokku teiste ravivahenditega, kuid selleks, et jälgida selle toimet, võib eelistada neid võtta siiski üksinda. Mõni teine ravim, mida manustatakse koos rakumineraaliga, võib mõjutada sümptomeid ja seetõttu võib olla raske kindlaks teha selle toimet.

12 RAKUMINERAALI

Calc fluor

Kaltsium fluoriidi on eriti rikkalikult luustikus, hammastes, veresoonte seintes, lihastes ja sidekoes. See koesool tugevdab nõrku, hapraid luid ja viletsat hambaemaili ja võib parandada kondi väljakasvamisi, selliseid nagu kukekannused. Calc fluor kasutatakse laialdaselt koe elastsuse taastamiseks, kui see on lõtv või liiga kangestunud. Seda on soovitatud ka naha lõhede ja pragude korral, ja kui nahk on muutunud paksuks ja tugevaks. See võib aidata songavalude ning ülepingutatud ja kangestunud kõõluste puhul. Calc fluor võib aidata hemorroidide ja veenilaiendite korral. Niiske ilm võib halvendada sümptomeid, samal ajal soojus ja massaaz võivad leevendada sümptomeid.

Seega soovitatakse: lihaste nõrkus, kehv vereringe, hammaste lagunemine, kehv hambaemail, mõranenud nahk, kahjustatud kõõlused, luud, lihased; varikoossed veenid (veenilaiendid), kõhukinnisus, seljavalu, ekseem, pärakuveenikomud, veritsevad igemed ja krooniline põskkoopapõletik.

Calc phos


Calc phos on tähtis skeletile (luustikule), hammastele ja sidekoele. Kaltsium fosfaat moodustab mineraaliühendina üle poole sinu luustiku struktuurist. Rakumineraalina on see loomulikult abiks murdude paranemisel, seedetraktiga seotud probleemide korral ja halvast vereringlusest seotud tuimuse ja külmuse korral.
Calc phos on sageli kasulik aneemia puhul, samuti laste kehva kasvu ja arenemise korral. See võib parandada hammaste arengut ja aidata hambumusprobleemide osas või lagunenud hammaste korral. Seda võib kasutada samuti taastumise kiirendamiseks, kui haigusest kosumine on aeglane. Vaevused, mis on seotud Calc phos, kalduvad halvenema öösiti.

Seega soovitatakse: seedehäired, luude nõrkus, hammaste lagunemine, kehv vereringe, külmamuhud, tuimus, spasmid, põletikulised mandlid, ninapolüübid, väsimus ja rammestus. See on ka suurepärane üldtoniseeriv vahend üldise paranemise jaoks ja koos Ferr Phos võetuna parandab aneemiat.


Calc sulph

Calc sulph on vere puhastaja, mistõttu on tihti kasulik akne, mädapaisete, paisete ja haavade vastu, mis on saanud infektsiooni. Calc sulph sulgeb haavad ja puhstab infektsioonist. See vahend on mõeldud raskesti paranevate haavade jaoks, ja kui eritised on kollakad, paksud ja vahel verised. Calc sulph võib takistada pealehakkavat külmetushaigust või eemale tõrjuda pealetikkuva kurguvalu.

Seega soovitatakse: naha probleemid, akne, mädapaised, suus paised (mädased haavad), igemepaised, aeglaselt paranevad haavad, otsmiku-peavalud, närvivalu, limaskestapõletik. Toimib hästi koos Kali Mur ja Nat Sulph.


Ferr phos

Kaalu selle soola kasutamist mistahes põletike algfaasis, kui nahk või limaskestad on punakad, valulikud ja paistetanud. Ferr phos võib alandada palavikku, eriti kui nahk on punane ja kuiv ning põsed õhetavad. Tavaliselt kaasneb ka janu. Pea on haiglaselt vererohke ja peas on lõhuv tunne. Ferr phos on sobilik valutava kurguga, kõripõletiku korral, kõrvavaludega ja sarnaste põletkuliste nähtudega nende algstaadiumis. See sool on samuti kasulik kohe operatsioonijärgselt, kui on vaja aidata peatada veritsust, või vähendada paistetust, kuumust, punetust ja valu. Venituste ja nikastuste korral, kui valu suureneb liigutamisega; tõsta jäse kõrgele ja aseta külm kompress. Ferr phos on üks rakkude hapnikuga rikastaja, seega on see kasulik aneemiliste sümptomite korral, eriti kui need ilmnevad tugeva veritsuse tõttu.

Seega soovitatakse: respiratoorsed (hingamis-) probleemid, veritsus, aneemia, tugev menstruatsioon, lõhkuv peavalu (puperdav), palavik ja gripp, valulik kurk, põletikulisus, veretung, lihaste venitused ja nikastused, kõrge temperatuur, kiire pulss ja reumatism. Preparaat on tuntud ESMAABI vahendina ja sooviatakse lisana kõigi vaevuste korral nii lastele kui täiskasvanutele. Kasutada lõigete, haavade, marrastuste ajal natuke pulbrit otse probleemsele kohale veritsuse peatamiseks.


Kali mur

Kali mur võiks võtta nõrkuse ja loidumuse korral. See toimib vere puhastajana, kui infektsioonid põhjustavad paksu, valkjat või hallikat eritist. See on kasulik nahalöövete puhul ja samuti infektsioonide tekitatud põletike algfaasi järel. Kasuta Kali mur peale operatsiooni ilmnenud paistetuse algfaasi kestel. Kali mur on kasulik mandliinfektsioonide, pea külmetuste ja kõrvavalude korral, kui paistetus on tekkinud. Bronhipõletike korral, kui röga on paks ja võib põhjustada ragisemist ja puhitsemist. Kali mur on kasu ka siis, kui rasvase ja rikkaliku toidukorra järel tekib seedimisega raskuseid. Keel on tavaliselt kaetud valge katuga ja väljaheited võvad olla heledamat värvi, mis viitab maksa loidumusele.

Seega soovitatakse: respiratoorsed probleemid, k.a. köhad, palavikulised külmetused, bronhiidid, mandlipõletikud, limaskestapõletikud (katarr) ja hingeldus (nohisemine), valkjas eritis, paistetunud näärmed, reumatism, lapseeale omane ekseem ja seedehäired. Võib kasutada vaheldumisi Ferr Phos, eriti lapseeale omaste haiguste korral.


Kali phos

See rakumineraal on erit mõeldud närvidega seotud olukordadega. See on kasulik ärevushäirete ja närvilisuse korral, “kulutatud” ja ärritunud närvide jaoks, või kehva mälu korral, millega sageli kaasneb ka väsimus. Kali phos parandab und, astmaatilist seisundit, peavalusid, ja seedehäireid, kui need on on tekkinud ajutisest närvipingest. See koe sool on kasulik ka füüsiliste sümptomite raviks, mis on tekkinud seoses närvidega, samuti ka vöötohatise ja nahailmingute korral, mis tekitavad kihelust ja sügelustunnet. Närvivalud ja spasmid, krambid, mis ei kao Mag phos abil, saavad tihti kergendust just Kali phos tarvitamisega.

Seega soovitatakse: närvisüsteemi probleemid, k.a. närvipinge, erutatusest või närvipingest tulenevad seedehäired või peavalud, stress, ärevushäire ja murelikkus,  depressioon, unetus. Vaimne ja füüsiline kurnatus, vilets mälu ja kontsentratsioon, pahurus, halb hingamine ja vöötohatised.

Kali sulph


Kali sulph aitab naha ja limaskestadega seotud probleemide korral. Nende probleemidega kaasneb tavaliselt kollakas, kleepuv või vesine eritis, tavaliselt mingi infektsiooni lõpufaasis. Keel võib olla kaetud limase, kollaka katuga. Naha ketendus ja koorumine võivad saada abi sellest preparaadist. Kali sulph on tavaliselt kasulik kõhulahtisuse ja limase, kollaka tunnusega sinusinfektsioonide (põsekoopa) algfaasi järgselt. Seedimisraskuste ja gaasidest tekitatud kõhuvalu (voolmed) või valuhoogude korral võib saada abi Kali sulph. Tavaliselt saab nende sümptomite korral kergendust jahedas, värske õhuga, ja need võimenduvad umbses, kuumas ruumis. Kali sulph on krampidevastane vahend, juhul kui need pole lakanud Mag phos abil, eriti kui mõned ülalkirjeldatud sümptomid klapivad.

Seega soovitatakse: naha, juuste, peanaha ja küünte probleemid, katarr ehk limaskestapõletikud, kleepuvad eritised, kuumahood, külmahood, jäsemetes rändav valu, sportlasele omased jalavalud. Võib võtta koos Silica õhukeste juuste ja rabedate küünte raviks.


Mag phos


Mag phos on peamine rakumineraal, mis on mõeldud lihaste ja närvidega seotud krampide ja spasmide vastu. Närvivalud on tavaliselt teravad ja võivad edasi söösta mööda närve. See mineraalisegu leevendab kiiresti krambihooge ja valu, mis paranevad soojusega. Külm tõmbetuul ja külm vesi kalduvad halvendama sümptomeid. Mag phos saavad kasu need, kellel tekivad pingete all peavalud, ja samuti leevendab see spasmaatilisi köhahoogusid. Ägedates staadiumites mõjub see sool kiiremini, kui võtta seda lahjendatult väikese koguse sooja veega.

Seega soovitatakse: krambid, spasmid, teravate valude leevenduseks, kõhupuhitused, luksumine, valusööstudega peavalud, madal energiatase ja närvivalu. Võib lahustada soojas vees (mitte keevas) ja juua lonkshaaval kiire tulemuse saamiseks.

Nat mur


Selle rakumineraali peamine ülesanne on jaotada korralikult laiali kehavedelikke. Nat mur (naatrium kloriid ehk lauasool) võib keha vedelikke ümber jaotada ja vee tasakaalu korrigeerida – kas liigse kuivuse või veepeetuse korral. See rakumineraal aitab sageli vesivillidest kiiresti paraneda, putukahammustuste, sügeleva nahalööve ja kuiva nahaekseemi korral. Nat mur võtmise vajadusele viitavad ka külmetused, kõrge palavik koos tilkuva nohuse nina ja aevastustega, tavaliselt kaasneb ka lõhna-ja maitsetaju vähenemine. Teised probleemid, mis saavad abi: kõhukinnisus, seedesüsteemi kaebused, hommikused peavalud ja päikese käes viibimisest tingitud peavalud. Tihti võib olla isu soolase järele ja meeleolu tundub vilets. Sageli kaasneb ka lootusetuse tunne.

Seega soovitatakse: kuivus või liigne vedelik mistahes keha osas, märg ja külmetus koos nohuga ja aevastusega, kuivad huuled, kihelev nahk ja silmad, kõrge palavik, lõhna –ja maitsetaju kaotus, kõhukinnisusega kaasnev peavalu, kõhulahtisus, janu, isu soolaste toitude järele, kehv une kvaliteet, väsimus, lootusetuse tunded. Võib panna lokaalselt hammustuste ja nõelamiste kohale.


Nat phos

Nat phos on happelisust neutraliseeriv rakumineraal. See on kasulik mao ülehappelisuse korral, mis põhjustab iiveldust, gaase, hapukat röhatist, ja paksu, valkjat keelekattu. Nat phos on kasulik vahend hommikuti haiglase enesetunde või liikumistõve korral, kui kaasneb hapukas okse. Samuti on Nat phos abiks ülehappelisuse korral, mis on samuti paljude artriidi kaebuste allikas (k.a. luuvalu ehk podagra). See koesool reguleerib ka sapieritust, ja kasutatakse kollatõve, sapipõie voolmete ja raskest, rasvasest toidust tulenevate seedehäirete korral.

Seega soovitatakse: ülehappesus, maohäired, kõrvetised, voolmed, luuvalu (podagra), seedehäired ja teised maotegevuse häired, reumaatiline valu ja jäikus, liigeste paistetus, halvasti lõhnavad jalad või ebameeldivad kehalõhnad, kollatõbi, iiveldus ja probleemid kolesterooliga.


Nat sulph

Nat sulph reguleerib vee ja sapieritise jaotamist kehas. See rakumineraal on kasulik maksale, pankreasele, soolestikule ja neerudele. Seda preparaati vajatakse kollatõve, mõruda röhatise ja tumedate, rohekate väljaheidete ja kõhulahtisuse ajal. Keelekatt on tavaliselt rohekaspruun. Nat sulph on tihti kasulik kuuma ja külma hoogude korral ja on samuti abiks hommikuse haiglase tunde puhul, kui suus on mõrkjas maitse. Respiratoorses süsteemis võib see rakusool olla vajalik niiskusest tingitud astmahoogude korral. Ajuoperatsioonide järgselt võib Nat sulph ka suureks abiks olla.

Seega soovitatakse: veepeetus, gripp, maksa ja sapipõie probleemid koos kollasusega, hepatiit, sapisus ja iiveldus, mõru maitse suus, ja reumatism.


Silicea

Silicea on üks hästi tuntud rakusool kauakestnud infektsioonide puhul ja eemaldab neid tuues need läbi kehapinna. See toimib verepuhastajana ja on kasulik mädapaisete, mandlipõletike, ja teiste infektsioonide korral, mis soodustavad mäda teket, mis väljub kehast kustiganes võimalik. Rakusool Silicea toetab luustiku struktuuri ja sidekude. Kui seda on puudu, võivad küüned, juuksed ja luud muutuda hapraks, nõrgaks. Nõrkus ja kehv vastupanuvõime võivad ilmneda keha teistes osades, seega tuleks kaaluda selle soola tarbimist, kui neid probleeme pole õnnestunud kõrvaldada, ja kui haavad paranevad halvasti. Seda kasutatakse ka hajameelsuse ja nõrga mälu korral. Kaalu silicea võtmist ka närvivalu korral, kui Mag phos ei aidanud. Üleliigne või liiga vähene higistamine normaliseerub samuti selle mineraalse soolaga.

Seega soovitatakse: vistrikud, plekid, koeranael (paised), odraiva, mädapaised ja muud nahaprobleemid jooksva mädaga, mõranenud-haprad või murduvad küüned, probleemid näärmetega, tahtmatult tõmblevad silmad või näolihased, stress, halvad-tuhmid juuksed, ja reumaatiline valu.

HOIATUS: Silica rakumineraali ei tohiks kasutada pikka aega need, kellel on siirdatud organeid. 

ANTLITZ-analüüs (näo-analüüs rakumineraalide puuduse hindamiseks)

Dr. Kurt Hickethier (1891-1958) arendas välja näos näha olevate tundemärkide järgi nö näoanalüüsi ning selle abil sai kindla vastuse „mis mineraale kellegi organismis puudub“ ja hakkas Dr. Schüssleri rakumineraalidega patsiente ravima. Dr. Hickethier tuli oma uuringutega lõppjäreldusele, et haiguse olemus on seotud mineraalainete puudusega.

Tänapäeval võime inimese näost näha umbes 5-6 rakumineraali puudust. Antlitz-analüüsi tegemine nõuab täpseid oskusi.
Vastavalt eeltoodule on olemas rakumineraalide tooted kas mineraalkosmeetika või seespidiselt võetavate rakumineraalide näol. Sama hästi kui suu kaudu võetuna, imenduvad mineraalid läbi naha.

Loodusravikliinik OÜ liikmetel on olemas oskused teostada näo-analüüsi ja selle põhjal hinnata, millistest rakumineraalidest organismil puudus on.

Analüüsi tegemiseks läheb 15-45 minutit ja sellega kaasneb kliendi intervjuu, tema kaebuste analüüs ja individuaalsed soovitused. Näonanalüüs toimub suurendusklaasiga, näkku vaadates, uurides, volte, kurdusid, niiskust, kuivust.

*          *          *          *          *          *          *          *          *         

Refereerinud Aire-Maria Tampõld/ tel. 52 71 008 / aire.maria@gmail.com

Rakumineraali tooteid on võimalik tellida Tallinnas Loodusravikliinik OÜ (esinduskauplus Eliksiir Järve keskuses Tallinnas) ja Tartus KEHAkeskuse kaudu.

*          *          *          *          *          *          *          *          *

Allikas: Encyclopedia of Natural Healing, 2003, Canada